Çorum Ceza Avukatı

Avukat Hamza Hazımlı

Çorum Ceza Avukatı

Çorum Ceza Avukatı

Çorum Ceza Avukatı

Türk ceza kanunun en zor alanlarından biri olan ceza hukuku; toplum düzenini bozacak herhangi bir, dolandırıcılık, hırsızlık ve gasp olaylarında devreye girerek, kişinin ağır ceza mahkemesine tabii tutulmasına neden olmaktadır. Bu sistemin ilerleyişinde, gerçek suçlunun yakalanması ve ortaya koyulması Ceza Avukatı‘nın sistematik ilerleyişine bağlı olarak işlemektedir.

Ceza Avukatı Görev tanımı

Toplumun refahı ve huzuru için önemli bir nokta olan Ceza hukuku; yanlış anlaşılmaların ya da doğru açıklamaların yapılmamasıyla yanlış kişilerin ceza almasına kadar ilerleyebilen, çok boyutlu bir alandır. Ceza avukatı ; bu alanda dosya hazırlanması müvekkilin danışmanlığının yapılması ve savunulması noktalarında büyük bir role sahiptir. Alanında profesyonel;  ağır ceza mahkemesi hakkındaki güncellemelerden ve hukuksal değişimlerden haberdar olması gereken biri olmalıdır. Türkiye ceza kanunu gereğince; sanığın tutuklanması ya da cezasının düşürülmesi gibi durumlar avukatım mahkeme sırasında bıraktığı izlenimle birebir bağlantılı olabilmektedir. Bu alanda avukat danışmanlığı sürecin de ; nasıl işleyeceği hakkında yarı yarıya bilgi verecek büyük bir alanı kapsayabilmektedir.

Ceza Avukatı Dava Alanları

Toplumun huzurunu kaçıracak ya da kişinin maddi ya da manevi zarar görmesini sağlayacak bütün alanlara bakan ceza hukuku; dolandırıcılık, hırsızlık, kasti yaralama ve benzeri durumlarda ceza avukatı ; danışmanlığının temsiliyle sürecin ilerleyişini değiştirebilmektedir.  Çünkü şüpheli; sanık ve şikayetçilerin başvuru yapabileceği ceza hukuku; suçlunun ve suçsuzun ayrıştırılmasında ve zarar gören kişinin haklarının savunulmasında etkin bir role sahiptir.

Dolandırıcılık ; alı koyma, hırsızlık, kasti yaralama, kundaklama gibi suçların bakıldığı ceza hukuku çatısı, müvekkil ve sanığın doğru bir ceza yaptırıma tabi tutulması için;  avukatın temsil ettiği dava dosyasının da bürokratik açıdan iyi düzenlenmesi gerekmektedir. Bu bağlamda soruşturma ve kovuşturma davalarında dahil olmak üzere ; bütün hukuksal alanlara avukat büromuz bakabilmektedir.

Çorum Ceza Avukatı

Çorum Ceza Avukatı

Ceza Avukatı Danışmanlığı

Suçlu ve suçsuzun bir arada yaşadığı bir toplumda özgürlüğün kısıtlanması her iki tarafında yaşamsal olarak etkilenmesine neden olabilmektedir. Bu bağlamda ceza hukuku ; suçlunun can güvenliğini sağlayacak hapishanelere; suçsuzun can güvenliğini sağlayacak özgür bir alanı sağlamakla hükümlüdür.  Çünkü avukatlarımız bu adaletli dağılım için sizlere profesyonel bir destek sağlayacaktır.

Avukata Soru Sor